ŠOKUJÚCI PRÍPAD

Zbesilý útok koňa: Majiteľovi vyhrýzol mäso z tela!

Takmer to neprežil! Brutálny útok koňa sa pre jeho majiteľa skoro skončil tragicky. Zviera na neho znenazdajky zaútočilo. Zraneného Jozefa previezli do nemocnice. Jeho stav je stabilizovaný.

Všetko sa to odohralo tak povediac z ničoho nič. Jozef bol so svojim bratom v práci na Morave, kde z lesa odvážali na koňoch drevo. „Ja som bol na inej strane a brat na inej. Zrazu som len počul jeho krik „pomóc, pomóc“. Netušil som čo sa deje, len som sa za ním rýchlo rozbehol,“ vraví Jozefov brat Vladimír (50) z kysuckej obce Korňa.

Bola všade krv

Keď prišiel na miesto, svojho brata videl ležať na zemi. Navôkol bola sama krv. Koňa postupne upokojil a brata zviezol vlečkou do dediny a odtiaľ ho previezla sanitka do čadčianskej nemocnice. Podľa nášho dobrého informovaného zdroja z nemocnice, kôň sa mu zahryzol do nohy a útočil aj na hlavu, kde mu odhryzol časť ľavého ucha. Neskôr bol prevezený do žilinskej nemocnice. „Môžme len uviesť, že jeho stav je momentálne stabilizovaný,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová.

Prečo sa kôň splašil, je tak otázne, môžu tam byť viaceré faktory. „Zviera reaguje na rôzne podnety, aj na také, ktoré ľudia neregistrujú. Zviera môže napríklad skratovo zareagovať na niektoré pachy ako z riedidiel, lakov, môžu reagovať aj na alkohol,“ vraví veterinárny lekár Andrej Renčko.

Súvisiace články

Zatvoriť
%d blogerom sa páči toto: