Zrážka dvoch aut: Kňazovi namerali vyše 1,5 promile alkoholu TRNAVA

Vážna dopravná nehoda sa stala v okrese Trnava medzi obcami Dolné Orešany a Doľany.

Ako opisuje polícia, vodič (38) z okr. Zlaté Moravce viedol auto Citroen C4 Cactus smerom na obec Doľany. Na rovnom úseku cesty prešiel z nezistených príčin do protismeru. Oproti idúci vodič, v snahe vyhnúť sa zrážke, strhol riadenie, no nakoniec došlo k čelnej zrážke.

Polícia podrobila vodičov dychovým skúškam na alkohol

„U vodiča z auta Citroen namerali policajti 0,76 mg/l alkoholu v dychu, čo je 1,58 promile. 22 ročný vodič z auta Ford Focus mal dychovú skúšku negatívnu,“ informuje polícia.

Obaja vodiči boli po nehode prevezení so zraneniami do nemocnice. V jednom z áut sedel rímskokatolícky kňaz, ktorý bol pod vplyvom alkoholu.

„Starší muž utrpel predbežne ťažké zranenia, mladší vodič sa pri nehode zranil ľahko. Vodič z auta Citroen je podozrivý z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a policajti mu na mieste zadržali vodičský preukaz. Zákon stanovuje v tomto prípade trest odňatia slobody až na 2 roky,“ dodala polícia.

Polícia upozorňuje!

Polícia pripomína a upozorňuje vodičov, aby zbytočne neriskovali, a za volant si sadali iba v triezvom stave. Stále platí, že ak polícia zistí u vodiča alkohol, vodičský preukaz získa späť až po preskúmaní zdravotnej a psychickej spôsobilosti. Ak sa situácia u vodiča zopakuje v priebehu 5 rokov, to znamená, že osoba bola opätovne pod vplyvom alkoholu ako účastník cestnej premávky, v takom prípade je vodič po odpykaní trestu opäť povinný podrobiť sa preskúmaniu zdravotnej a psychickej spôsobilosti, absolvovať doškoľovací kurz v autoškole a opätovne sa postaviť pred skúšobného komisára. Ten overí jeho odbornú aj praktickú pripravenosť na opätovné získanie vodičského oprávnenia.

Súvisiace články

Zatvoriť