Zrážka na priechode pre chodcov v Piešťanoch: Po nehode zomrel 55-ročný cyklista PIEŠŤANY

Polícia dnes informovala o dopravnej nehode, ktorá sa udiala minulý týždeň vo večerných hodinách v Piešťanoch medzi cyklistom a motocyklistom. Zraneniam cyklista podľahol v nemocnici.

Podľa našich informácií, cyklista vošiel z chodníka na Ulici Bratislavskej v Piešťanoch na priechod pre chodcov, kde spadol z bicykla. Následne došlo k zrážke s vodičom motocykla zn. KKEAWY.

„Cyklista utrpel pri nehode zlomeninu nohy a podľa predbežnej lekárskej správy mal ťažké zranenia. Mladý, 18 ročný vodič motocykla, sa pri nehode nezranil a polícia alkohol u neho nezistila,“ uviedla polícia.

Cyklista neprežil

Polícia dostala včera informáciu, že cyklista žiaľ svojím zraneniam v nemocnici podľahol. Podľa informácií, ktoré uviedla polícia, mal práve cyklista zaviniť nehodu. Či v tomto prípade zohral úlohu aj alkohol, polícia zisťuje cez toxikologické skúmanie.

Upozornenie pre cyklistov

Polícia upozorňuje cyklistov, že jazdiť po chodníku a prechádzať cez priechod pre chodcov na bicykli ZÁKON cyklistom neumožňuje. Ak cyklisti náhle vojdú na bicykli na priechod pre chodcov alebo sa aj nachádzajú na priechode pre cyklistov, vodiči nestihnú včas zareagovať. Hoci na priechodoch pre cyklistov nemusia z bicykla zosadnúť, nemajú cyklisti absolútnu prednosť pred autami.

„Cyklisti nezabudnite, že pri vychádzaní na cestu z miesta mimo cesty alebo pri opätovnom vjazde z okraja je cyklista povinný dať prednosť v jazde vozidlám idúcim po ceste,“ dodala polícia na svojej stránke.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť