Nehorázne: Za tri dni viac ako 30 vodičov si sadlo za volant opití SLOVENSKO

Alkohol je jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd. Polícia hneď na začiatku týždňa pri kontrole na cestách, zistila alkohol u veľkého množstva vodičov.

„Za prvé tri dni tohto týždňa polícia v našom kraji zistila alkohol u 31 vodičov,“ informuje polícia Banskobystrického kraja.

„Aj napriek zvýšeným kontrolám na cestách, aj napriek vážnym dopravným nehodám, aj napriek tomu, že pri nich zomierajú nevinní ľudia… Čoraz viac vodičov si sadá za volant pod vplyvom alkoholu,“ dodala k situácií polícia.

Niečo z tohto týždňa

V pondelok večer policajti z Hriňovej zistili alkohol u 50-ročného vodiča. Ten pri prvej skúške nafúkal 3,25 promile a pri opakovanej alkohol vodičovi stúpol až na 3,67 promile.

V utorok v popoludňajších hodinách rovnako pochodil 54-ročný vodič, ktorého zastavili policajti z Krupiny na ceste smerom do obce Bzovík. Vodič nafúkal 2 promile alkoholu.

Ohrozujú ľudí okolo seba!

Polícia neustále vyzýva vodičov, aby boli na cestách voči sebe aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili. Opití vodiči si neuvedomujú, že svojím nezodpovedným konaním ohrozujú nielen seba, ale predovšetkým ľudí okolo seba.

Súvisiace články

Zatvoriť