Nitrianska nemocnica spôsobila obrovské nešťastie: Ivan († 30) neprežil TÚTO ,,banálnu” operáciu!

Na nitriansku nemocnicu sa v poslednom čase sype obrovská vlna kritiky za ich pochybenia v zdravotnej starostlivosti. Tentokrát si neprofesionálne správanie lekárov odniesol 30-ročný Ivan, ktorý zomrel po operácii.

Nitrianska nemocnica je opäť pod paľbou kritiky, ktorá sa vzniesla po operácii mladého zdravého Ivana. 30-ročný otec dvoch malých detí išiel na operáciu ucha, no k svojej rodine sa už nikdy nevráti. Jeho príbuzní sú si istí, že pochybila nemocnica, a preto sa situáciu rozhodli riešiť súdne. Manželka Zuzana (32) podala na nemocnicu niekoľko podnetov, podľa nej nastala chyba na strane personálu.

Otca dvoch krásnych dcér Vivienky (5) a Nelky (6) netrápili žiadne zdravotné problémy, no v roku 2015 ho začalo bolieť ucho, kvôli čomu navštívil lekára. Počas vyšetrení mu zistili, že má na sluchovom nerve nezhubný nádor, ktorý sa dá jednoducho vyoperovať.  Ivan sa rozhodol podstúpiť operáciu aj napriek tomu, že bol oboznámený s tým, že na jedno ucho už nikdy počuť nebude. Po operácii bol umiestnený na jednotku intenzívnej starostlivosti, kde keď ho rodina navštívila, zostala v šoku. To, že Ivan pri takejto ,,banálnej“ operácii zomrie, nikto netušil.

,,Dva dni ho tak bolela hlava, že vôbec nedokázal hovoriť. Keď sme ho videli, od bolesti plakal, lebo nikto o neho nejavil záujem, rozhodli sme sa kontaktovať lekárov, nech mu okamžite pomôžu,“ hovorí Ivanova mama. To bol moment, kedy sa spustili komplikácie, ktoré trvali neuveriteľných 180 dní. Ivanovi sa v hlave urobila zrazenina a museli ho znova operovať. Lekári však rodinu o ničom neinformovali, ich prístup k nim bol vraj hrozný, boli neochotní a arogantní.

Po nepríjemných skúsenostiach v nitrianskej nemocnici sa rodina rozhodla Ivana previezť do nemocnice v Prahe. Všetko bolo vybavené, dokonca jej v ústrety vyšla aj poisťovňa. Situáciu ale prekazila infekcia, ktorú dostal Ivan v nemocnici. Podľa slov jeho manželky mu vraj doktori vŕtali do hlavy priamo na oddelení, kde sú samé baktérie. Keď sa ich spýtala, prečo ho neoperujú na operačke, odpovedali jej, že na tridsať minúť ho nebudú prevážať.

Podľa slov vdovy Zuzany zanedbali lekári všetko, čo sa dalo. Ivan nakoniec zomrel 25. januára 2016, čo rozpútalo boj rodiny za spravodlivosť. Za pravdu dal rodine aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý celý prípad vyšetruje ako usmrtenie, a celou vecou sa zaoberá aj polícia čakajúca na vypracovanie znaleckého posudku.

Pozostalí sú rozhodnutí bojovať do momentu, kedy nebude potrestaný ten, kto toto nešťastie spôsobil. Nitrianska nemocnica sa k prípadu pacienta stále verejne nevyjadrila.

Súvisiace články

Zatvoriť