Občania sú vystrašení: Neznáme osoby a biela dodávka sa pohybujú dlhšiu dobu obcou KOLTA-NOVÉ ZÁMKY

Obec pred pár dňami upozornila na sociálnej sieti svojich občanov, aby venovali veľkú pozornosť neznámym osobám, ktoré sa pohybujú obcou a snažia sa dostať do domácností za účelom nežiadanej návštevy.

Okrem toho sa dnes na internete objavila informácia, že neznáme osoby sa pokúsili o únos školáčky.

„Prosím o zdieľanie! Dnes okolo 12 hodiny chceli neznámy dvaja „páni“ uniesť školáčku ZŠ v Kolte pred kinosálou. Bola to dodávka v bielej farbe, žiačka si poznávaciu značku nepamätá. Je to nahlásené aj polícií. Dávajte pozor na deti nech nechodia samé domov, hlavne deti prvého stupňa. Ponúkajú deťom cukríky a iné sladkosti. Žiačka mala šťastie, že sa ubránila a následne ušla! Prosím Vás aby ste tento status zdieľali,“ napísala pani S. na sociálnu sieť.

„Včera som 3 krát (v rôznych časoch) stretla túto dodávku v Nových Zámkoch. Vždy zašli medzi činžiaky, otočili sa a išli o kúsok ďalej. Vyzeralo to síce, že niečo hľadajú ale od rána od 7 až do večera do 6?“ dodala ďalšia pani.

Krádež detí v Nitre bol hoax!

Polícia v Nitre sa vyjadrila k podobnej informácii o bielej dodávke, ktorá sa mala pohybovať  Párovcami a Klokočinou. Jej posádka vraj mala sledovať a naháňať deti.

„Polícia k dnešnému dňu nedisponuje žiadnou informáciou o akomkoľvek protiprávnom konaní v tejto súvislosti a ani neevidujeme žiadne nezvestné deti.Informácia je v tomto momente ďalej preverovaná kriminálnou políciou a jej šíritelia budú jej pracovníkmi kontaktovaní,“ informuje polícia.

Buďte preto opatrní pri zdieľaní takýchto podozrivých správ a vopred si situáciu preverte. Môžete sa totiž dopustiť trestného činu šírenia poplašnej správy.

 

Súvisiace články

Zatvoriť