Opitý muž nahlásil bombu na stanici: Pozrite si, čo chcel týmto dosiahnuť SEREĎ

Muž nahlásil v nedeľu vo večerných hodinách na linke 158, že na stanici v Seredi sa nachádza bomba, následne telefonát zložil. Vzápätí policajti volali na neznáme číslo späť a overili si pravdivosť nahlásenej udalosti.

Ako informovala polícia, muž napokon priznal, že si to vymyslel. Chcel si len overiť, ako rýchlo sa policajti dostavia na miesto. Okrem toho chcel vedieť, či je možné naozaj zistiť volajúceho.

Seredská policajná hliadka volajúceho krátko po telefonáte zadržala a dychovou skúškou mu zistili 0,91 mg/l alkoholu, čo je 1,90 promile.

„Pri výsluchu policajtom povedal, že ho od rána cez telefón obťažovali neznáme čísla a situáciu sa snažil riešiť cez linku 158, kde sa mu policajti snažili vysvetliť, že tiesňová linka nie je určená na tieto účely. Dobrý kamarát mu mal údajne pri pive poradiť, aby nahlásil bombu, že policajti prídu hneď,“ uviedla polícia.

Policajti muža zadržali 

Vyšetrovateľ obvinil 67-ročného muža zo Serede z prečinu šírenia poplašnej správy. Za tento čin sa ukladá podľa zákona trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov. O vine a treste sa rozhoduje v tzv. super rýchlom konaní.

Súvisiace články

Zatvoriť