Opitý muž si plnil sen: Preháňal sa na smetiarskom aute ŠAĽA

Poriadne opitý 34-ročný muž si cez víkend zrejme plnil sen a po Šali sa poprevážal na smetiarskom aute. Nevlastní ani vodičský preukaz.

Šaľan si v sobotu v noci zobral kľúče od auta z areálu firmy, v ktorej pracuje a vybral sa na nočnú jazdu. Pod kolesá sa mu priplietli kontajnery a pri náraze rozbil okno na aute.

Všimla si ho polícia

Akčného jazdca si našťastie všimla policajná hliadka. Po krátkej a demolačnej jazde zaparkoval auto vo firme a čakala ho dychová skúška. Namerali mu 2,54 promile. Muž odhodlane tvrdil, že sa o smetiarske auto vzorne stará a robí závozníka a to, že nemá vodičský preukaz nie je problém.

Iný názor už mali policajti a tak muža posadili do cely. Po vytriezvení ho vyšetrovateľ vypočul a obvinil zo zločinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla, kde je trestná sadzba tri až 10 rokov a prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky s trestnou sadzbou až na jeden rok.

Okrem obvinenia bude musieť pravdepodobne uhradiť aj škodu, ktorú spôsobil na aute. Tá je predbežne vyčíslená na 1 500 eur.

Súvisiace články

Zatvoriť