Partia okolo Zsuzsovej má na krku ďalšie obvinenie! BRATISLAVA

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby MV SR stíha za tieto skutky aj Marčeka, Szabóa a Andruskóa.

Partia okolo Aleny Zsuzsovej má na krku ďalšie obvinenie. A to z príprav vrážd prokurátorov Petra Šufliarskeho a Maroša Žilinku a taktiež advokáta Daniela Lipšica.

Podľa informácií TV Markíza sú okrem Aleny Zsuzsovej obvinení aj Tomáš Szabó, Miroslav Marček a Zoltán Andruskó. Na tieto likvidácie si mali zabezpečiť aj zbrane, boli to samopaly. Tie našli pri domovej prehliadke u Miroslava Marčeka ešte v septembri 2018, keď ho zadržali pre vraždu Jána Kuciaka.

V tejto súvislosti zadržali nedávno na južnom Slovensku ďalších dvoch mužov – Adama Huszlicsku a Dávida Szökeho. Práve od nich skupina samopaly mala.

Zbrane na vraždy

Ako to celé malo byť? Na začiatku mal byť Dávid Szöke. Od neho kúpil zbrane Adam Huszlicska a predal ich Zoltánovi Andruskóovi. Našli ich u Miroslava Marčeka. Bývalý vojak ale tvrdí, že zbrane s tlmičmi sa použiť nedali. Vraj sa zasekávali.

Adam Huszlicska s policajtmi spolupracuje. Po výsluchu ho prepustili. Dávid Szöke je vo väzbe. V dome mu totiž našli aj drogy.

Všetci majú na krku aj obivnenie z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Tri obvinenia z vrážd

Alena Zsuzsová tak čelí už tretiemu obivneniu z vraždy v poradí. Prvou je likvidácia Jána Kuciaka, druhou exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka a treťou tieto prípravy vrážd spomínaných prokurátorov a advokáta.

Jej údajní komplici majú na krku rovnaký počet obvinení z vrážd. Okrem Jána Kuciaka, ich stíhajú za likvidáciu podnikateľa z Kolárova Petra Molnára a do tretica je opť obvineni z príprav vrážd.

Zoltán Andruskó s vyšetrovacím tímom od začiatku spolupracuje a usvedčuje zo zločinov aj ďalším. Marček sa priznal k vražde novinára a podnikateľa pomerne nečakane v apríli tohto roka. Alena Zsuzsová vinu absolútne odmieta.

AUTOR: Pavol Konštiak

Novinár s dlhoročnými skúsenosťami v médiach.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť