F O T O

Pátracia akcia stále neúspešná: Mirka, ktorá venčila psy, je stále nezvestná

Pátranie po nezvestnej Mirka, ktorá sa stratila pri venčení psov, je prerušené. Zatiaľ stále s negatívnym výsledkom. Ženu sa doteraz nepodarilo nájsť.

Mirka (45) išla v piatok venčiť k Devínskemu jazeru 17 psov. Podľa nepotvrdených informácií sa jej jeden psík zatúlal a chcela ho zachrániť. V sobotu ráno zalarmovali obyvatelia hasičov a políciu s tým, že na ostrovčeku je uväznených niekoľko psov, ktoré zmätene brešú.

FOTO: hasiči

Na miesto dorazili kompetentní do niekoľkých minút. Pri opustených psoch našli doklady, osobné veci a odstavený Renault Kangoo. Okamžite začali pátrať po Miroslave Sojákovej.

Hasiči v súčinnosti s políciou aj v pondelok pokračovali v pátraní po nezvestnej žene. Naposledy bola videná v piatok 5. januára 2018 podvečer v okolí Devínskeho jazera. Ako potvrdila hovorkyňa bratislavských policajtov Lucia Mihalíková, pátranie bolo v utorok prerušené kvôli vysokej hladine vody. „Pátracia akcia sa už nevykonáva, pátranie po nezvestnej osobe naďalej pokračuje,“ informovala policajná hovorkyňa v stredu. Mirku sa doteraz nepodarilo nájsť.

FOTO: hasiči

V pondelok po nezvestnej pátralo 22 profesionálnych hasičov z hasičských staníc v Dúbravke, Petržalke a Radlinského a 6 dobrovoľných hasičov z Devínskej Novej Vsi a Ružinova. V nasadení boli potápači HaZZ s člnmi, SAHS a štábne vozidlo Hasičského a záchranného zboru.

Súvisiace články

Zatvoriť