Podgurážení vodiči na cestách: Stále ich pribúda ŽILINA

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji pozornosť aj v tomto roku. V 21. týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v kraji celkom 48 podgurážených vodičov.

Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 9 nafúkali nad 1 promile, u 15 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Siedmi vodiči motorových vozidiel spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani nemotoroví účastníci, až 17 cyklistom policajti namerali pozitívnu dychovú skúšku.

V sobotu 25. mája 2019 dopoludnia spôsobil na ceste III triedy v obci Krpeľany dopravnú nehodu 28 ročný vodič jazdiaci na vozidle Škoda Octavia. Po nehode sa vodič podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,88 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,83 promile.

V sobotu 25. mája 2019 vo večerných hodinách spôsobil na ceste III triedy medzi obcou Rudina a Kysucké Nové Mesto dopravnú nehodu 35 ročný vodič jazdiaci na vozidle Opel Vectra. Po nehode sa vodič podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 1,28 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,67 promile. Obidvaja muži čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

UPOZORNENIE – ALKOHOL ZA VOLANT NEPATRÍ

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu bývajú v mnohých prípadoch tragické.

Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkoholu a šoférovania nikdy nejde dokopy. Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Čo si myslíte o tomto prípade? Napíšte svoj názor v komentároch pod týmto článkom.

post_1

Súvisiace články

Zatvoriť