Podvod s autami: Banskobystričan obral ľudí o tisíce eur BANSKÁ BYSTRICA

Muž z Banskej Bystrice obral ľudí o viac ako 17. 600 eur. Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici ho obvinil z pokračovacieho prečinu podvodu a umiestnil ho do policajnej cely.

Polícia informovala, že obvinený muž sa dohodol s majiteľkou auta, že sprostredkuje predaj jej auta za dohodnutú sumu.

„Len na základe ústnej dohody, žena vopred podpísala kúpnu zmluvu, vystavila splnomocnenie overené notárom na odhlásenie vozidla a odovzdala všetky doklady s kľúčmi a vozidlom obvinenému ako sprostredkovateľovi predaja auta. Ten cez inzerát našiel kupujúceho, ktorý prejavil o auto záujem. Po obhliadke a skúšobnej jazde mu auto predal, ale poškodenej žiadne peniaze neodovzdal,“ uviedla polícia.

Podobným spôsobom podviedol aj ďalšieho muža. Dohodol sa s ním, že mu sprostredkuje kúpu ojazdeného vozidla. Poškodený muž mu vydal zálohu, ale peniaze ani auto viac nevidel.

Nie len podvod s autami

Páchateľ v minulom roku podviedol muža s kúpou mobilných telefónov. Pri tomto čine vylákal zálohu za 5 mobilov, ktorú mu záujemca previedol na účet.  Žiaľ mobily viac už nevidel.

„Takto podviedol ďalších 3 záujemcov o kúpu značkových mobilov. Poslali mu na účet peniaze a mobily ani peniaze späť nedostali.Takýmto podvodným konaním si „zarobil“ viac ako 17.600 eur,“ dodala banskobystrická polícia k prípadu.

Súvisiace články

Zatvoriť