Podvodník sa vydával za amerického vojaka: Žena prišla o peniaze SLOVENSKO

Polícia rieši ďalší podvod na internete. Obeťou sa stala žena z okresu Piešťany, ktorú neznámy páchateľ oslovil na sociálnej sieti a vydával sa za amerického vojaka. Žena prišla o nemalú sumu peňazí.

Ako ďalej uviedla polícia, muž uviedol, že je americký vojak na misii v Afganistane. S dotyčnou ženou nadviazal bližší kontakt a po získaní jej dôvery ju požiadal o úschovu zásielky s cennými dokumentmi a špeciálnym darčekom.

„Jeho zásielka však mala byť v Istanbule zadržaná colnými úradmi. Na údajné uvoľnenie zásielky posielal pokyny z e-mailových adries, ktoré sa javili ako adresy oficiálnych inštitúcií. Od poškodenej sa mu takto podarilo vylákať 3500 eur,“ uviedla polícia.

To nebolo všetko

Páchateľ však pokračoval v snahe získať od ženy ďalšiu čiastku, a to 8 000 eur. Vymyslel si získanie osvedčenia, že zásielka nie je zapletená do žiadneho teroristického trestného činu. To už prišla poškodená na políciu.

„Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin podvodu, v časti spáchanom v štádiu pokusu,“ dodala polícia.

Polícia upozorňuje!

Počítačovo zruční podvodníci dokážu pôsobiť dôveryhodne a legenda „americký vojak na misii“ bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch. Polícia preto radí neposielať peniaze neznámym osobám.

Súvisiace články

Zatvoriť