Policajná naháňačka: Vodiča nezastavila ani policajná zbraň GALANTA

Polícia informovala, že v nedeľu chcela zastaviť 43-ročného vodiča kvôli policajnej kontrole. Muž bol vyzvaný políciou, aby zastavil svoje vozidlo zn. Alfa Romeo. Ten na pokyny polície vôbec nereagoval a pokračoval v jazde.

Vodič svojou bezohľadnou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky a následne pokračoval až do Galanty. Tam policajti museli na zastavenie unikajúceho vozidla použiť služobnú zbraň, samopal, z ktorého po predchádzajúcich výzvach vystreli 4 varovné výstrely a 3 výstrely na kolesá auta.

„Počas tohto prenasledovania sa podarilo vodičovi z unikajúceho auta, ktoré už s prestreleným kolesom zastavovalo vyskočiť a vo vozidle nechal iba 18 ročnú spolujazdkyňu. Pri služobnom zákroku neboli zranené žiadne osoby,“ uviedla polícia.

Podozrenie na prechovávanie drog

Následne po súhlase na prehliadku vozidla v ňom boli objavené látky s podozrením na drogy. Vodič bol krátko na to policajtmi Obvodného oddelenia PZ v Galante zadržaný na jednom z galantských sídlisk.

Na základe svedeckých výpovedí muža obvinili z marenia výkonu úradného rozhodnutia a zároveň je podozrivý aj z prechovávania drog.

„Presné výsledky expertíz zatiaľ nemáme k dispozícii,“ informuje polícia

„Tomáš K. sa v nedávnej minulosti dopustil viacerých trestných činov, za ktoré ho polícia obvinila a preto poverený policajt spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Až do rozhodnutia súdu o väzbe zostáva obvinený v cele policajného zaistenia,“ dodala polícia k prípadu.

Súvisiace články

Zatvoriť