Policajta napadla štrbavá čivava, jej majiteľ musí zaplatiť odškodné KOŠICE

Policajta napadol kabelkový pes. Za uhryznutie drobnej čivavy mu košický krajský súd uznal takmer dvestoeurové bolestné. Majitelia psa to považujú za absurdné - ich čivava totiž nemá predné zuby a policajt na ich dvore nemal čo robiť.

Ani nie tridsaťcentimetrový pes Amadeus mal policajtovi spôsobiť služobný úraz. Rozhodnutie o zaplatení bolestného padlo nedávno na košickom krajskom súde, nedá sa už voči nemu odvolať.

Žalovaný si podľa súdu nesplnil svoju povinnosť, a to tým, že nezabezpečil, aby jeho pes neohrozil človeka. Majiteľke psa sa rozhodnutie súdu nepozdáva. „Prečo by som si ja mala zabezpečiť psa, keď je na mojom vlastnom dvore,“ čuduje sa žena.

Čo sa teda pred troma rokmi stalo? Rakúsky majiteľ psa nahlásil policajtom, že v susednom dome je vylomená bránička, tí ho prišli ako svedka vypočuť. Policajt si vraj zvnútra odomkol bránu a vošiel až na dvor, odkiaľ zaklopal na okno do kuchyne. Okolo sa tmolili psy.

Podľa obhajkyne majiteľov čivavy policajt v žiadnom prípade nemal vstupovať na pozemok žalovaného. Nemal na to žiaden dôvod, ktorý by ho na to oprávňoval.

Podľa slov majiteľov čivavy, policajt odišiel a vrátil sa až po polhodine s tým, že ho uhryzol pes. Vraj ho na to upozornil až kolega.

Paradoxné na celom príbehu je aj to, že čivava Amadeus už vtedy nemala predné zuby.

Voči rozhodnutiu krajského súdu, ktorý policajtovi odklepol bolestné vo výške 172 eur, nejestvuje možnosť odvolania.

Súvisiace články

Zatvoriť