Polícia má dôkazy: Objasnila ďalšie krádeže TRNAVA/ŠAŠTÍN

Trnavská polícia pracovala od mája na prípade okradnutého 83-ročného seniora z Trnavy. Muža okradli 12.5 na Ulici Šrobárovej v blízkosti nákupného centra. Z nákupnej tašky mu páchateľ vytiahol peňaženku, v ktorej mal 350 eur v hotovosti a osobné doklady.

„Prípad si na mieste prevzal vyšetrovateľ a aj na základe dvoch študentiek, ktoré krádež videli a v prípade svedčili, sa policajtom podarilo z krádeže usvedčiť iba 14-ročnú dievčinu. Vyšetrovateľ ju obvinil z prečinu krádeže,“ uviedla polícia.

Podobný prípad

Ďalší prípad sa podarilo objasniť policajtom zo Šaštína Stráží. Tentokrát išlo o krádež mobilného telefónu. Obvinený bol 28-ročný muž, ktorý mal začiatkom septembra v podvečerných hodinách okradnúť bývalú spolužiačku. V nákupnom centre si všimol, že má vo vrecku mikiny mobilný telefón, a keď sa presúvala na bicykli, zviezol sa popri nej a okradol ju.

„Počas jazdy sa mu podarilo telefón nenápadne z vrecka vybrať a neskôr predať náhodnej osobe za 20 eur. Okradnutá žena ho poznala a z krádeže ho usvedčili aj kamerové záznamy,“ uviedla polícia.

Za krádeže podľa zákona je trest odňatia slobody až na 2 roky. V prípade mladistvých sa trest znižuje o polovicu. „Obe osoby sú stíhané na slobode,“ dodala polícia.

Súvisiace články

Zatvoriť