Polícia potvrdila ďalší hoax o únose detí: Neverte nezmyslom SLOVENSKO

Cez víkend sme Vás informovali o šíriacej sa správe, ktorú uverejnila dotyčná žena na sociálnej sieti. Išlo o správu o pokuse uniesť školáčku. Správu zdieľalo viac ako 2 000 ľudí, čím sa dostala k rádovo desiatkam tisíc ďalších užívateľov.

Polícia celú situáciu objasnila.

„Hromadne ste nám ho posielali a pýtali sa, či je pravdivý. Jeho autorka a niektoré ďalšie ženy v komentároch písali o únosoch ako o hotovej veci, čím len podnecovali paniku. Tieto komentáre boli odstúpené krajskej polícii v Nitre, ktorá posúdi, či je zo zákona možné voči osobám zakročiť,“ uviedla polícia.

Viac k téme o ktorej sme písali, nájdete TU

A aká je pravda?

Ako polícia uviedla na svojej stránke, dieťa sa vracalo zo školy domov. Pred priechodom pre chodcov pred ním zastala dodávka, lebo ho púšťala. Dieťa prešlo a dodávka pomalou jazdou odišla preč. Takto presne to opísalo polícii konkrétne dieťa.

Policajti museli kvôli tomuto hoaxu prísť aj do jednej z miestnych škôl, aby upokojili celú vzniknutú situáciu a zabránili rozširovaniu zbytočnej paniky.

Pozor!

Ako sme už písali, buďte opatrní pri zdieľaní takýchto podozrivých informácií a vopred si situáciu overte. Môžete sa dopustiť trestného činu šírenia poplašnej správy.

Polícia tiež odkazuje, aby ľudia neverili nezmyslom a sledovali stránku zameranú na boj proti hoaxom na sociálnej sieti.

Súvisiace články

Zatvoriť