Polícia rieši viacero prípadov zneužitia mobilného telefónu LUČENEC

Viacero prípadov zneužitia cudzieho mobilného telefónu na získanie neoprávneného finančného prospechu eviduje a rieši v poslednom období polícia v Lučenci. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

„Páchateľ si požičia od neznámej osoby mobilný telefón s cieľom odoslania sms správy z dôvodu, že nemá kredit. Následne vykoná z tohto mobilného telefónu prostredníctvom mobilného operátora neoprávnené úhrady zaslaním sms správ ‚myPay‘, s cieľom získania kódov na stiahnutie platených hier cez internet,“ priblížila hovorkyňa.

Dodala, že po doručení kódov si ich podvodník prepošle cez sms správu na svoj mobilný telefón a požičaný mobil vráti majiteľovi. Pre seba tak získa finančný prospech a majiteľovi mobilu spôsobí škodu v určitej výške.

Podľa jej výšky polícia tieto prípady vyšetruje ako prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty, prípadne krádež. „Upozorňujeme občanov, aby zvážili, komu požičajú svoj mobilný telefón. To, že sa stali obeťou trestného činu, zistia až keď im príde účet za mobil. V prípade, že už majú takúto skúsenosť, je potrebné sa obrátiť na políciu a vec oznámiť,“ podotkla Faltániová.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť