Polícia upozorňuje na hoax o únose detí: Máme užívateľské kontá šíriteľov SLOVENSKO

Polícia zaznamenala ďalšie prípady šírenia nepravdivých informácií o krádeži detí. Tentokrát v Nitrianskom a Banskobystrickom kraji.

Polícia v Nitre sa vyjadrila na nepravdivú informáciu šíriacu sa Facebookom o bielej dodávke pohybujúcej sa Párovcami a Klokočinou, ktorej posádka sleduje a naháňa deti.

„Polícia k dnešnému dňu nedisponuje žiadnou informáciou o akomkoľvek protiprávnom konaní v tejto súvislosti a ani neevidujeme žiadne nezvestné deti. Informácia je v tomto momente ďalej preverovaná kriminálnou políciou a jej šíritelia budú jej pracovníkmi kontaktovaní,“ informuje polícia.

Polícia varuje!

Polícia už rieši tých, ktorí poplašnú správu rozširujú masovým spôsobom.

„Máme konkrétne užívateľské kontá z Instagramu, ktoré tieto správy rozširujú a ich majiteľov predvoláme. V inom prípade z Banskobystrického kraja už na podobnom prípade pracujeme,“ dodala polícia.

Ďalšia poplašná správa 

Podobná správa kolovala na sociálnej sieti za posledné dni a varovala na okolie Banskobystrického kraja.

„Všetky dievčatá aj chlapci si dávajte pozor. Dnes o 8 hodine ráno v Brezne ukradli jedno dievča. Prišla k nej dodávka, vyliezli odtiaľ chlapci a stiahli ju dnu…“

Trestný čin

„Buďte opatrní pri zdieľaní takýchto podozrivých správ, môžete sa dopustiť trestného činu šírenia poplašnej správy,“ dodala polícia.

Súvisiace články

Zatvoriť