Polícia upozorňuje na zlodejov v nemocnici: Muž ukradol žene peňaženku KOŠICE

Páchateľ v nemocnici pri čakaní na vyšetrenie, ukradol žene peňaženku, ktorú neskôr vrátil, ale bez hotovosti. Až po druhom vyzvaní polície vybral z vrecka aj odcudzené peniaze.

„Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania si obvinený muž v čakárni jednej z košických nemocníc prisadol k poškodenej žene, ktorá mala vedľa seba položenú kabelku. Cez ruku si prevesil vetrovku, a popod ňu nepozorovane natiahol svoju ruku, a z kabelky ukradol peňaženku, v ktorej bola finančná hotovosť 25 eur,“ informuje polícia.

Podľa policajnej hovorkyne Lenky Ivanovej prichyteným mužom je 36-ročný Popradčan, ktorého vyšetrovateľ už obvinil zo zločinu krádeže.

Vykonávaním ďalších potrebných úkonov bolo zistené, že muž sa obdobného skutku už dopustil aj v minulosti. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov. Obvinený muž je stíhaný väzobne.

Dávajte si pozor na osobné veci

Policajný zbor neeviduje zvýšený počet podobných prípadov, avšak apelujeme na občanov, aby si na svoje veci dávali pozor, nenechávali ich položené voľne a bez dozoru, mali ich na dosah a dohľad, a tým predišli škodám na vlastnom majetku.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť