Polícia upozorňuje: Nikdy neposielajte peniaze za byt, ak ste ho nevideli TRENČÍN

Trenčianski policajti upozorňujú na podvodné konanie prostredníctvom internetového portálu Bazos ohľadne kúpy bytov v Trenčíne.

„Jeden z poškodených prišiel o 6 680 €, ďalší o 2 425 €. Poškodených by mohlo byť aj viac v rámci celého Slovenska“, informuje polícia na svojej stránke.

Podvodník oslovil Tomáša, ktorý prostredníctvom inzerátu hľadal byt. Ozval sa mu pán, ktorý sa predstavil ako Juraj Bagin, pôsobil serióznym dojmom a ponúkol nanovo prerobený 3-izbový byt na Inoveckej ul. v Trenčíne, ktorý mal skončiť v dražbe za 66.800 €. Tomáš mal zaplatiť 10 % zo sumy a poslať na účet.

Neznámy muž dodal, že ak nebudú po obhliadke s bytom spokojní, zálohu im vráti. Taktiež mu povedal, že si na obhliadku bytu môžu zavolať aj svojho právneho zástupcu. Ďalej, že v čase obhliadky tam budú aj majitelia bytu spolu s notárom. Neznámy muž pri jednaní pôsobil maximálne seriózne a presvedčivo.
Po tomto Tomáš vložil na účet, ktorý mu „predávajúci“ dal k dispozícii 6.680 €.

Nasledovalo zistenie o podvode

Keď sa Tomáš s manželkou dostavil na danú adresu, kde si mali byt ohliadnuť, čakalo ich nemilé prekvapenie. Na adrese sa nik nenachádzal a na číslo predávajúceho sa viac nedovolal. Podarilo sa mu skontaktovať s p. Bagínom, ktorý uviedol, že žiaden byt nepredáva, že podával na polícii trestné oznámenie, nakoľko zatiaľ neznámy muž zneužil jeho meno.

Ďalší oklamaný muž

Marcel z Trenčína si dal inzerát cez internetovú stránku bazos.sk, že kúpi 1-izbový byt. Kontaktoval ho pán, ktorý sa predstavil ako p. Jurík a odporučil ho na p. Skrezinu. Povedal, že Skrezina má k dispozícii 1-izbový byt, ktorý má ísť do dražby. Ako zamestnanec exekútorského úradu môže byt odblokovať.

Byt na Karpatskej ul. v Trenčíne mal odkúpiť za 24.250 €. Marcel mal zaplatiť 10% z uvedenej sumy. A aj zaplatil. Peniaze poslal na účet, ktorý mu „predávajúci“ uviedol. Následne mal Marcel na e-mail obdržať podrobnosti k bytu. Do dnešného dňa mu neboli poslané už žiadne podklady k bytu a telefón, z ktorého mu. P. Skrezina volal bol vypnutý.

Dávajte si veľký pozor!

Je lepšie využiť služby osvedčených realitných kancelárií. V prípade podozrenia, že ste sa stali obeťou podvodu kontaktujte políciu.

Súvisiace články

Zatvoriť