Polícia vyšetruje krádež peňaženky v MHD: O pomoc žiada aj verejnosť BRATISLAVA

Polícia vyšetruje okolnosti trestného činu neoprávneného vyrobenia, používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty.

Ako uviedla polícia, doposiaľ neznámy páchateľ v priebehu mesiaca jún odcudzil počas cestovania v MHD poškodenému mužovi koženú peňaženku s obsahom finančnej hotovosti, osobných dokladov a platobných kariet.

Následne muž s odcudzenými platobnými kartami zrealizoval na viacerých miestach v Bratislave neúspešné pokusy o výber finančnej hotovosti. Okrem toho sa mu podarilo niekoľko bezkontaktných platieb. Práve vykonanými bezkontaktnými platbami a krádežou peňaženky bola spôsobená škoda v celkovej hodnote prevyšujúcej 100 ,- €.

Polícia prosí o pomoc

„V tejto súvislosti sa obraciame na verejnosť so žiadosťou o stotožnenie neznámeho muža na priložených záberoch,“ uviedla polícia.

Akékoľvek informácie, ktoré vedú k stotožneniu tejto osoby, ako aj k jej súčasnému pohybu alebo pobytu môžete oznámiť na bezplatnom čísle polície 158. Taktiež je možné kontaktovať políciu osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení alebo formou súkromnej správy na FB profile polície.

Súvisiace články

Zatvoriť