Polícia zadržala dvoch pytliakov: Medzi nimi aj člen poľovníckej stráže ROŽŇAVA

Polícii sa podarilo koncom minulého týždňa počas policajnej akcie v okrese Rožňava zadržať dvoch mužov podozrivých zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami v súbehu s prečinom pytliactva.

Polícia infromovala, že počas akcie vykonali tri domové prehliadky v okrese Rožňava, pri ktorých zaistili niekoľko strelných zbraní, konkrétne išlo o tri dlhé strelné zbrane, tri krátke strelné zbrane, revolver a pištoľ a nelegálne držané strelivo.

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave po vykonaní potrebných procesných úkonov obvinil dvoch mužov vo veku 34 a 61 rokov (obaja z okresu Rožňava) z prečinu pytliactva spáchaného formou spolupáchateľstva. Mladšiemu z obvinených vzniesol obvinenie aj za pytliactvo v súbehu s prečinom porušovania ochrany rastlín a živočíchov,“ uviedla polícia.

Mladší pytliak je členom poľovníckej stráže

Starší páchateľ ulovenú zver spracoval a ulovená zver sa ďalej predávala tretím osobám alebo uskladnila v rodinnom dome. Mladsí sa tohto skutku dopustil aj napriek tomu, že je člen poľovníckej stráže. Čelí obvineniu aj za to, že bez povolenia ulovil veľkú šelmu medveďa hnedého a nájdené dva kusy usmrtenej šelmy rysa ostrovida previezol na miesto bydliska. Z týchto šeliem vyhotovil trofeje, vypracovaním kože na podložke, resp. preparát na podstavci, a voľne položených lebiek z týchto šeliem.

Obaja obvinení sa k činu priznali. Mladšiemu, ako členovi poľovníckej stráže, za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody až na tri roky. Staršiemu hrozí trest odňatia slobody na dva roky.

Obvinenie sa rozšíri

Polícia skúma, či zaistené upravené strelené zbrane a ich časti boli použité na lov lesnej zveri zakázaným spôsobom na rôznych miestach v okrese Rožňava, pričom z predaja zveri sa získaval finančný prospech.

„Po vykonanom znaleckom skúmaní vyšetrovateľ PZ pravdepodobne rozšíri obvinenie obvineným osobám aj za tento skutok,“ dodala polícia.

Súvisiace články

Zatvoriť