Polícia zadržala muža, ktorý sa vyhrážal ľuďom na sociálnej sieti BRATISLAVA

Svet internetu a hlavne sociálnych sietí nie je vôbec natoľko anonymný, ako sa domnievajú niektorí jeho používatelia. Polícia dokáže na prvý pohľad anonymného páchateľa vystopovať podľa IP adresy.

Pohotovostný policajný útvar Bratislava zadržal koncom roka muža, ktorý sa verejne na sociálnych sieťach vyhrážal fyzickou likvidáciou rôznym osobám. V prípade dokázania viny hrozí zadržanému mužovi trest odňatia slobody na tri roky.

Bližšie informácie o prípade však zástupcovia zákona zatiaľ nešpecifikovali.

Informujte políciu

„Vo všeobecnosti platí, že ak má niekto podozrenie, že sa stal terčom alebo obeťou trestného činu, samozrejme treba sa s dôverou obrátiť na políciu,“ povedal hovorca prezídia policajného zboru.

„Keď sa niekto vyhráža ťažkou ujmou na zdraví alebo smrťou, alebo rôznou inou ťažkou ujmou, tak vtedy sa rozhodne dopúšťa trestného činu,“ uviedla expertka na trestné právo Lucia Kurilovská.

Uchovajte si dôkazy

„Je dobré si zachovať dôkazy o tom, že takéto správy alebo odkazy dostávame, možno ich budeme v budúcnosti potrebovať práve vtedy, ak sa rozhodneme, že podáme trestné oznámenie na páchateľa,“ dodala Burajová.

Súvisiace články

Zatvoriť