Poplach v slovenských väzniciach: Vo všetkých nahlásili bombu

Hlásenie o umiestnení bomby dostali v piatok ráno všetky väznice na Slovensku. Výhražná správa im prišla emailom. O prípade ako prvý informoval verejnoprávny RTVS.

„Dnes v ranných hodinách bola všetkým ústavom na Slovensku, okrem Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne, doručená prostredníctvom emailu výhražná správa o umiestnení bomby. Na základe uvedenej skutočnosti generálne riaditeľstvo zboru v spolupráci s jednotlivými ústavmi a v súčinnosti s príslušnými zložkami Policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru začalo s realizáciou preventívno-bezpečnostných opatrení. Vzhľadom na charakter uvedenej situácie nie je možné v súčasnosti poskytnúť bližšie informácie ani konkretizovať rozsah opatrení,“ uviedol riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže Adrián Baláž.

V súčasnosti je na Slovensku 18 väzníc vrátane väzenskej nemocnici v Trenčíne. Aktuálne sa v slovenských ústavoch nachádza približne 11.000 obvinených a právoplatne odsúdených.

Bomba bola ohlásená aj v parlamente

Vo štvrtok (8.3.) bola emailom ohlásená bomba aj v budove Národnej rady SR. Pyrotechnická prehliadka skončila s negatívnym výsledkom.

Súvisiace články

Zatvoriť