SMUTNÁ SPRÁVA

POTVRDENÉ: Milovníčka zvierat Mirka († 45) už nie je medzi živými

Príbeh nezvestnej Mirky Sojákovej († 45) má smutný koniec. Devínske jazero vydalo v stredu doobeda ženské telo. Polícia dnes oficiálne potvrdila, že ide o nezvestnú zoologičku, ktorá zmizla 5. januára pri venčení psov.

Mirka, ktorá desať rokov pracovala v bratislavskej zoo a vo voľnom čase venčila domácich miláčikov, už nie je medzi živými. Informáciu potvrdila bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

„Menovaná bola v priebehu včerajšieho dopoludnia nájdená v Devínskom jazere mŕtva,“ uviedla Mihalíková. To, čo sa skutočne v osudný večer stalo, preukáže až ďalšie vyšetrovanie.

FOTO: hasiči, archív

Mirka dala o sebe naposledy vedieť 5. januára prostredníctvom sms okolo pol deviatej večer. Neskôr už o nej nemal nik ďalšie správy.

Políciu aj blízkych na jej zmiznutie upozornilo až štekanie domácich miláčikov, ktoré mala na starosť, keďže ich venčením si privyrábala. Svorku našli na druhý deň ráno na malom ostrovčeku obklopenom vodou.

FOTO: ilustračné

Po chvíli objavili aj Mirkine veci. Od 6. januára ju preto hľadali záchranné zložky na člnoch s policajnými psami. Keďže hladina vody stále stúpala, na pár dní museli akciu prerušiť a pokračovali až tento týždeň. Do pátrania sa na vlastnú päsť zapojili aj Mirkini blízki, ktorí sa nevzdávali až do poslednej chvíle.

Súvisiace články

Zatvoriť