Pozor na nich! Podvodníci na diaľnici D2 okrádali vodičov, vytiahli aj zbraň D2

Malackí policajti vyšetrujú okolnosti trestného činu lúpeže, ku ktorému došlo vo štvrtok okolo 10:00 hod. na diaľnici D2 v smere do Brna. Páchateľ žiadal hotovosť od vodičov, neskôr vytiahol aj zbraň.

Podľa informácií polície, doposiaľ neznámy páchateľ na motorovom vozidle zn. BMW s evidenčným číslom Veľkej Británie začal tzv. „vyblikovať“ vozidlo idúce pred ním. Následne, keď vozidlo zastavilo, si od vodiča po anglicky žiadal hotovosť, vraj na kúpu benzínu.

„Po tom, ako vodič švajčiarskej národnosti vydal páchateľovi 50,- €, mu tento začal ponúkať prstene a retiazky, ak mu dá viac peňazí. To však vodič odmietol, na čo páchateľ vytiahol zbraň. Pod hrozbou jej použitia mu vodič vydal ďalšiu finančnú hotovosť vo výške cca. 1300,- €, ako aj notebook a kameru, ktoré mal vo vozidle,“ uviedla polícia.

Lúpež sa zaobišla bez zranení

Páchateľ potom nasadol do svojho vozidla a odišiel na neznáme miesto. Po neznámom páchateľovi policajti v súčasnosti pátrajú.

Polícia upozorňuje!

Polícia v tejto súvislosti opätovne upozorňuje vodičov na podvodníkov, ktorí sa predstieraním poruchy na motorovom vozidle alebo tzv. „vyblikovaním“ snažia zastaviť iných účastníkov cestnej premávky. Následne sa od nich pokúšajú vylákať finančnú hotovosť, prípadne ponúkajú na predaj predmety zo žltého kovu, o ktorých tvrdia, že ide o zlato.

„Preto buďte v takýchto prípadoch obozretní a nenechajte sa od podvodníkov nachytať. Ak máte akékoľvek pochybnosti o ich dôveryhodnosti, radšej takýmto osobám vôbec nezastavujte. V prípade, ak tieto osoby predstierajú, že sa ocitli v núdzi, odporučte im kontaktovať niektorú zo záchranných zložiek alebo tak rovno urobte sami,“ dodala polícia.

Súvisiace články

Zatvoriť