Pozor na podvodné ponuky práce: Muž prišiel takmer o 4 000 eur OKOČ

Polícia objasnila podvod za takmer 4000 eur. Podľa slov polície, 55- ročný muž oslovil 64-ročného muža z Okoču, okres Dunajská Streda a ponúkol mu pracovnú príležitosť.

Náplňou danej práce malo byť stráženie istého podniku, ktorého názov muž presne neuviedol. Mužovi prisľúbil, že podnik v Dunajskej Strede mu v krátkej budúcnosti osobne ukáže. Následne, ak sa mu bude práca pozdávať, uzavrú ešte v ten deň pracovnú zmluvu.

„Mužovi zároveň povedali, aby im poskytol peniaze s tým, že po nástupe do zamestnania mu bude požičaná suma vrátené v mesačných splátkach,“ informuje polícia.

Muž s ponukou súhlasil

V banke uzatvoril zmluvu o spotrebiteľskom úveru vo výške 4070 eur, z ktorého vybral 3960 eura a podľa dohody ich aj odovzdal. Muž, ktorý ponúkal prácu mu sľúbil, že sa čoskoro opäť stretnú.

Dlhšiu dobu sa mužovi nikto neozýval. Na telefonáty dotyčný vôbec nereagoval, a preto sa poškodený rozhodol vec oznámiť na polícii.

„Policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu podvodu 55-ročného muža z Dunajskej Stredy. Obvinenému hrozí za podvod trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov,“ uviedla polícia.

Súvisiace články

Zatvoriť