Pozor na zločinecké skupiny na Orave: Lúpežné prepadnutie zlatníctva NÁMESTOVO

Polícia pátra po lupičoch, ktorí vo štvrtok ráno prepadli zlatníctvo v Námestove. Spôsobené škody presiahli 150-tisíc eur. Okrem toho sa na sociálnej sieti objavilo upozornenie na zločinecké skupiny.

„Prosím pozor na organizované poľské zločinecké skupiny. V stredu okolo 23:00 sme zaznamenali narušenie – poplach v straženom objekte v Námestove, po príchode namiesto naša hliadka našla v objekte dvoch mužov poľskej národnosti, ktorí boli obmedzení na osobnej slobode. Po príchode polície, boli páchatelia zadržaní, keďže nemali pri sebe doklady boli predvedení na policajnú stanicu v Námestove,“ informovali na sociálnej sieti Kas PROF security.

Lúpežné prepadnutie

Ako ďalej informujú, následne na druhý deň t.j vo štvrtok, ráno za bieleho dňa okolo 9:00 lúpežne prepadli dvaja ľudia zlatníctvo v Námestove.

„Pravdepodobne prišli na aute s poľskými ŠPZ a boli dobre organizovaní. Dávajte si pozor na svoj majetok, nepodceňujte situáciu, predvídajte a prípadne podozrivé vozidlá, ľudí hláste polícií,“ dodali Kas PROF security.

Polícia žiada o pomoc

Žilinskí policajti žiadajú ľudí o pomoc pri pátraní po vozidle Audi Q5 a jeho posádke.

„Je možné, že vozidlo malo fólie, nie je vylúčená zmena jeho farby,“ upozorňuje polícia.

Akékoľvek informácie treba polícii odovzdať na čísle 158, alebo ju kontaktovať správou na sociálnej sieti.

 

Súvisiace články

Zatvoriť