POZOR: Podvodníci zneužili značku modelingovej agentúry, neposielajte im svoje fotografie BRATISLAVA

Polícia informuje o ďalšom podvode na internete. Tentokrát bola zneužitá známa značka modelingovej agentúry pod názvom Elite Model Look.

Ako uviedla polícia, odbor počítačovej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru analyzoval informácie o účte, ktorý na sociálnej sieti Instagram ponúka možnosť prihlásiť sa do súťaže, kde hlavnou výhrou  je fotenie zadarmo na krásnom ostrove Hawaii. Stránka ponúka ďalej možnosť spolupráce v oblasti modelingu.

Uvedený účet sa dá ľahko zameniť s účtom renomovanej modelingovej agentúry Elite Model Look.

Podvodníci žiadajú nahé fotky

Ako náhle budete kontaktovať uvedenú stránku, požiadajú Vás o zaslanie nahých fotografií, a to aj v prípade, že uvediete, že ešte nie ste dospelý.

„Chceli by sme varovať všetkých záujemcov o túto súťaž, ktorá je s najväčšou pravdepodobnosťou falošná a má slúžiť len na prilákanie obetí, aby v žiadnom prípade neposielali na uvedený účet na Instagrame žiadne svoje fotografie a všeobecne aby pri práci s internetom a sociálnymi sieťami dbali na opatrnosť a zdravý rozum,“ upozorňuje polícia na stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Ako spoznať originál stránku?

Originálnu stránku Elite Model Look môžete spoznať aj vďaka modrému symbolu pri jej názve, ktorú má iba ona – je overená Instagramom.

Súvisiace články

Zatvoriť