Pri stavaní mája zahynul mladý chlapec, padol na neho kmeň BREZOVICA

V noci z utorka (30. 4.) na stredu v obci Brezovica v okrese Tvrdošín zomrel pri stavaní mája 17-ročný chlapec, na ktorého padol kmeň stromu.

K nešťastiu došlo počas stavania mája pri rodinnom dome, ďalšie okolnosti prípadu sú podľa polície predmetom intenzívneho vyšetrovania. Obyčajné stavanie mája sa skončilo tragédiou. Partia mladých chlapcov sa rozhodla postaviť máje slobodným dievčatám v dedine, tak ako to býva zvykom každý rok. No netušili, že táto tradícia ich poznačí na celý život. „Chlapci sa vybrali v utorok večer stavať máje. Ani neviem koľko ich mali postaviť, no mali ich v pláne dosť,“ vraví Oliverova mama Soňa (43), ktorá v jedinej sekunde prišla o svojho milovaného jediného syna. Oliver si len pred mesiacom spravil vodičský preukaz. „Tak veľmi sa tešil. Domov prišiel s úsmevom na tvári a chválil sa mi, že spravil skúšky na prvý krát,“ narieka mama.

Podľa našich informácií mali chlapci postaviť približne pätnásť veľkých májov, no pri desiatom sa stalo to, čo nik nečakal. Máj v zemi nevydržal a začal padať. Kým sa všetci stihli uhnúť, Oliverovi sa to nepodarilo a strom spadol na jeho hlavu.

Okamžite mu jeho kamaráti poskytli pomoc a volali záchranku, no lekárka na mieste musela skonštatovať smrť. Tragédia sa stala pätnásť minút po polnoci. Síce pri chlapcoch boli aj dospelí, no zachrániť mladého gymnazistu sa im nepodarilo. Na mieste ostalo veľa krvi a nepostavený máj. Mladé dievča, ktorej stavali máj a celá nešťastná udalosť sa stala, sa psychický zrútila.

Súvisiace články

Zatvoriť