Protidrogová akcia v Piešťanoch: Zaistená marihuana v hodnote 7 000 eur PIEŠŤANY

Polícii sa v rámci akcie Vážka podarilo zadržať dvoch bratov podozrivých z drogovej trestnej činnosti. Následne polícia vykonala dve domové prehliadky v meste Piešťany.

Polícia informovala, že staršieho muža zadržala na ulici priamo pred domom. So sebou niesol dve igelitové tašky, v ktorých sa nachádzala sušená rastlina. Po expertýze vyplynulo, že ide o približne 700 g zaistenej konopy, z ktorej by sa dalo vyrobiť minimálne 2336 dávok marihuany. Jej hodnota na čiernom trhu by predstavovala viac ako 7 000 eur.

V druhom byte bol zadržaný o 3 roky mladší brat, mal pri sebe 4 dávky marihuany.

„Vyšetrovateľka krajskej kriminálnej polície obvinila 26-ročného Michala z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,“ uviedla polícia.

Ako ďalej uviedla, 23-ročnému Ondrejovi, ktorý bol podmienečne odsúdený pre drogovú trestnú činnosť, vzniesla vyšetrovateľka obvinenie z drogového prečinu. „Obvinený je z toho, že drogy prechovával pre osobnú potrebu a sprostredkovával ich predaj konečným odberateľom,“ dodala polícia.

V prípade uznania za vinných hrozí mužom odňatie slobody. Staršiemu na 10 až 15 rokov a mladšiemu na 5 rokov.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť