Rodina si objednala 12 falzifikátov mobilov: Všetky zaistili colníci ŽILINA

Žilinskí colníci zaistili 12 kusov čínskych mobilov, ktoré si rodina postupne objednávala od rovnakého obchodníka.

Prvý mobil prišiel na vyclievaciu poštu do Žiliny ešte v auguste. Pre porušenie práv duševného vlastníctva ho ale colníci zaistili.

„O dva mesiace neskôr iní členovia rodiny od toho istého obchodníka objednali ďalších osem telefónov,“ informovala Božena Chríbiková, hovorkyňa Colného úradu v Žiline. Aj v tomto prípade išlo o napodobeniny.

Rodina objednala ďalšie tri kusy

Napriek zlým skúsenostiam skúsila rodina urobiť objednávku znova v novembri. Nechali si doručiť ešte tri kusy mobilov. Pri kontrole zistili, že tiež vykazujú znaky reprodukcie ochrannej známky.

Vo všetkých prípadoch držiteľ autorských práv potvrdil, že ide o falzifikáty, ktoré treba zničiť. Od originálu sa odlišovali hlavne zníženou kvalitou použitého materiálu, rozdielnym popisom aj balením.

Colníci upozorňujú

V predvianočnom období sa už tradične na vyclievaciu poštu dostane skoro vždy zvýšený počet zásielok, ktoré si ľudia objednajú cez internetový obchod. Colníci upozorňujú, aby pri nákupoch boli obozretní, nenechali sa zlákať nízkou cenou a overili si, od koho nakupujú.

Súvisiace články

Zatvoriť