Šikana revízorky v MHD: Mladá mamička mala dieťa na rukách, chceli jej dať pokutu ŽILINA

V mestskej hromadnej doprave v Žiline išla mamička s dieťaťom a kočíkom. Za prepravu prázdneho kočíka sa účtuje ako za batožinu. Mamička však mala dieťa na rukách.

Pre mladú ženu sa jazda v žilinskej MHD zmenila na nepríjemný zážitok. Cestovala so svojím dieťaťom a detským kočíkom, ktorý mala na vyhradenom mieste. Svvoje päťmesačné bábätko však mala na rukách. Problém nastal, keď do autobusu nastúpili revízori.

Revízorke sa nepáčilo, že dieťa neleží v kočíku. Od matky žiadala zaplatiť poplatok ako za batožinu. Podľa jednej svedkyne, revízorka skonštatovala, že keďže dieťa nie je v kočíku, mala by zaplatiť pretože ten zaberá miesto. Ostatní cestujúci vnímali incident ako zbytočnú šikanu. nakoniec vraj mala uznať chybu aj sama revízorka s tým, že jej požiadavka bola cez čiaru.

Žena dopravnému podniku poslala aj oficiálnu sťažnosť. Ten tiež uznal, že revízorka nepostupovala správne. „V prípade, že je zrejmé, že kočiar patrí k osobe sediacej, respektíve stojacej s dieťaťom, to znamená že kočiar sa neprepravuje samostatne, nedochádza k porušeniu Článku XVII. Tarify MHD s názvom Tarifné podmienky pre prepravu príručných batožín. To znamená, že cestujúci sa nedopustil priestupku,“ reagovalo vedenie dopravného podniku.

AUTOR: Pavol Konštiak

Novinár s dlhoročnými skúsenosťami v médiach.

Súvisiace články

Zatvoriť