ŠOK: Zarážajúce odhalenie o tom, čo predchádzalo útoku na Obchodnej ulici BRATISLAVA

Prezident PZ bol informovaný, že polícia prijala v apríli tohto roku oznámenie z Daňového úradu v podobe listu, v ktorom sa vyhrážala neznáma osoba daňovej pracovníčke, že jej fyzicky ublíži.

S daňovou pracovníčkou sa osobne táto osoba nikdy nestretla, ani nijak inak ju nekontaktovala. Policajt, ktorému bolo oznámenie pridelené, bez toho, že by si predvolal podozrivú osobu, vec vyhodnotil ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

Dozorový prokurátor mu však uznesenie vrátil s tým, že nie je dostatočne odôvodnené. Po pokyne prokurátora policajt osobu identifikoval a snažil sa ju predvolať na výsluch. Išlo o toho istého muža, ktorý minulý týždeň v piatok ozbrojený napadol pracovníka Finančnej správy v Bratislave a následne došlo k streľbe polície, aby muža spacifikovala.

Prezident PZ gen. Milan Lučanský: „Nebudem tolerovať neprofesionálny a ľahostajný prístup policajtov k práci. Postup policajta a jeho nadriadeného preverí Úrad inšpekčnej služby.“, dodal Lučanský.

Polícia v piatok strieľala na rušnej ulici po agresívnom mužovi Martinovi H. ozbrojenom nožom, jedna guľka zasiahla aj 15-ročné dievča. Tesne pred streľbou bol zranený policajt, na ktorého sa vrhol útočník.

Po dráme na Obchodnej ulici v Bratislave policajti obvinili útočníka.

„Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie vyšetrovateľ PZ obvinil z prečinu výtržníctva v súbehu so zločinom útoku na verejného činiteľa a z pokračujúceho prečinu výtržníctva v súbehu s pokračujúcim útokom na verejného činiteľa 34-ročného Martina H. z Bratislavy,“ potvrdila policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Podľa informácií TV Markíza muž mal v rukách jeden alebo dva nože. Najskôr vraj rozbil kameňom sklenené dvere na Ministerstve financií SR, pričom vykrikoval, že nechce ísť do basy.

Zastaviť ho chcel už zamestnanec finančnej správy, ktorého agresívny muž porezal a bodol. Podľa našich informácií je na oddelení JIS, ale mimo ohrozenia života.

Privolaná hliadka útočníka prenasledovala až na Obchodnú ulicu. Agresívny muž hádzal po policajtoch kamene, aby ich odstrašil. „Neskôr tam prišli policajti, nemali ani nabité zbrane a nechali ho ísť až na koniec Obchodnej ulice. Potom ho postrelili,“ zatelefonoval televízií divák.

post_1

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť