TIP ČITATEĽA

Sťažujú sa, no nik si to nevšíma: Začne sa týmto problémom konečne niekto zaoberať? BRATISLAVA

Šokujúca správa nám prišla do redakčnej pošty od nášho čitateľa. Ten nás informoval o hanebnom a verejnom hnuse, ktorý už trvá niekoľko rokov, bez záujmu riešenia kompetentných orgánov a úradov, i napriek niekoľkým informáciám a sťažnostiam od občanov.

Jedná sa o priestor, ktorý spája úsek medzi : Panónska cesta-Kopčianska. Jeho rozloha je približne 300 m x 100 m, a vedie pod nadjazdom na most Lafranconi, v blízkosti zastávok MHD, a železničnej trati, ktorá smeruje do susedných štátov, Maďarska a Rakúska. Do tohoto priestoru sa nelegálne vozí rôzny odpad, najmä stavebný, minimálne už od roku 2008.

Odborník odhaduje jeho približné množstvo na okolo 200 ton. Vznikol tu tiež akýsi stanový tábor, kde sa zdržujú rôzne asociálne a neprispôsobivé osoby, muži, ženy a vidieť tu občas aj dieťa. Sú to osoby, typu : narkoman a prostitútka. Ich vek je v približnom rozpätí od 25 r. do 55 r. Tieto osoby tu vytvárajú nehorázne smetisko a hnojisko, aj infekčného charakteru, napríklad : vidieť tu značné množstvo použitých injekcií, dámske vložky, znečistené odevy, a podobné iné hnusy.

FOTO: tip čitateľa

Nikoho tiež nezaujíma, že sa tu môže rozšíriť nejaká nebezpečná infekcia. Však kto kontroluje zdravotný stav a totožnosť týchto osôb ? Chodci sa už boja aj prechádzať touto skratkou, lebo tieto osoby majú agresívne a obťažujúce správanie, a vulgárne chovanie.

Na blízkej zastávke MHD už nikto nevystupuje, ani nenastupuje. Najsmutnejšie je to, že tadiaľto vedie aj železničná trať, po ktorej premávajú zahraničné vlaky osobnej prepravy, Ich cestujúci si tento hnus fotografujú priamo z idúceho vlaku, lebo tu majú vlaky nízku rýchlosť, lebo vchádzajú, alebo vychádzajú do, alebo z blízkej železničnej stanice Bratislava-Petržalka, lebo si myslia, že sú to nejakí zahraniční migranti.

Je to naozaj perfektná reprezentácia hlavného mesta SR. O tomto všetkom vedia a sú často informovaní : najmä Mú Ba 5, Štátna a Mestská polícia a Magistrát. Samozrejme, že občan na svoju sťažnosť odpoveď nikdy nedostane.

Možno je to aj z dôvodu utajenia pravdivej reality, alebo neodhalenia majiteľa, alebo správcu tohoto pozemku. Ja osobne som sa nedočkal žiadneho vysvetlenia, ani odpovede na zaslané emailové pošty na Mú Ba 5, ktorá činila : od roku 2008 spolu 113 emailov s celkovou prílohou 456 obrázkov.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť