AKTUALIZOVANÁ SPRÁVA

Kočnerovi pred Vianocami sprísňujú väzbu:Toto sa mu páčiť nebude BANSKÁ BYSTRICA

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici rozhodoval o návrhu na sprísnenie väzby pre Mariana Kočnera. Okrem terajšej väzby, ktorá mu má zabrániť v možnom pokračovaní trestnej činnosti, žiadal prokurátor aj najprísnejšiu tzv. kolúznu väzbu pre obavy pred ovplyvňovaním svedkov. Súd žiadosti prokurátora vyhovel.

Kontroverzného podnikateľa priviezli na súd v Banskej Bystrici kukláči s putami na rukách. Na predchádzajúce pojednávania nechodil. Keď žiadal o prepustenie z väzby, zastupovali ho len jeho advokáti.

Marian Kočner je obvinený v kauze falšovania zmeniek spolu s Pavlom Rusko, exšéfom televízie Markíza. Najvyšší súd poslal Kočnera do väzby 28. júla. Okrem toho má podnikateľ na krku viacero obvinení ekonomického charakteru. Rovnako je spájaný aj s vraždou novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Za objednávateľa ho mal označiť jeden z obvinených, Zoltán Andruskó.

Advokát Mariana Kočnera povedal, že proti rozhodnutiu podali sťažnosť, a tak zatiaľ nie je právoplatné. Definitívne o ňom rozhodne až Najvyšší súd SR.

Sudca vyhovel aj druhému návrhu prokuratúra, ktorý sa týkal predĺženia väzby. Kočner tak zostane za mrežami minimálne do apríla 2019.

Kočner je obvinený z falšovania miliónových zmeniek TV Markíza za 70 milónov eur. Po dva razy, keď sám žiadal o prepustenie z väzby, na rozhodovanie neprišiel, až teraz. Výsluch podnikateľa Mariana Kočnera trval dve a pol hodiny.

Kočner sa z väzby snažil ovplyvňovať vplyvných ľudí, aby mu pomohli dostať sa na slobodu. Polícia potvrdila, že prostredníctvom svojho obhajcu posielal lístočky – motáky – s inštrukciami. Ďalej ich mal posúvať Peter Tóth.

Súvisiace články

Zatvoriť