Teror v okresoch Ružomberok a Liptovský Mikuláš: Lupiči bili a spútavali starých ľudí RUŽOMBEROK

Policajti obvinili lupičov, ktorí v rokoch 2012 až 2016 terorizovali ľudí v okresoch Ružomberok a Liptovský Mikuláš.

Vo viacerých prípadoch sa lupiči vlámali do rodinných domov a domácich neváhali vytiahnuť z postele. Zviazali ich a bili, prekážkou nebol ani vysoký vek poškodených. Brali mobily, hodinky, zlaté šperky aj platobnú kartu, od ktorej násilím získali PIN.

Najviac ich však zaujímali peniaze. Ako polícia informovala na svojej facebookovej stránke, najvyššiu hotovosť ulúpili z hotelového trezoru. Zozadu prepadli strážnika, ktorý po opakovaných úderoch palicou skončil na zemi. Odtiahli ho vedľa cesty, prelepili mu ústa páskou a spútali ruky a nohy prekrížené za chrbtom. Odcudzili viac ako 15-tisíc eur a veci v hodnote 3,5-tisíc. Niektoré obete po ich útokoch skončili až s ťažkou ujmou na zdraví s pomliaždeninami alebo zlomeninami.

Z piatich takýchto skutkov vyšetrovateľ národnej protizločineckej jednotky obvinil 42-ročného Jaroslava R. a 29-ročného Miroslava H. Na krku tak majú viaceré lúpeže a porušovania domovej slobody, ale aj neoprávnené používanie platobnej karty. Miroslav H. je polícii dobre známy.

Ešte v roku 2016 spolu s ďalšími komplicmi ako organizovaná skupina lúpili na čerpacej stanici. Obsluhu napadli, spútali a zobrali jej mobil, peňaženku, revolver a ďalšie veci. Z pokladne zobrali niekoľko stoviek eur. Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest od sedem do 15 rokov. Jaroslava R. policajti zadržali a nachádza sa už vo väzbe. Miroslav H. je vo výkone trestu za inú trestnú činnosť.

Súvisiace články

Zatvoriť