TRAGÉDIA NA ORAVE: Máriu (†15) a Olivera (†17) spojil tragický osud ZÁBIEDOVO

Krutá rana osudu! Pri tragickej nehode v nedeľu podvečer zahynula Majka († 15) s tromi kamarátmi. Osudnou sa im zrejme stala rýchla jazda, počas ktorej havarovali cestou z Trstenej do Zábiedova (okr. Tvrdošín).

Fatálne následky zasiahli celú dedinu. Všetci štyria na mieste zraneniam podľahli. Študentka Majka pritom len pred štyrmi mesiacmi stratila dobrého kamaráta Olivera († 17), ktorý zahynul pri stavaní mája v susednej dedine.

Len pred štyrmi mesiacmi sa Orava navždy lúčila s mladíkom, ktorý prišiel o život pri stavaní mája. Gymnazista Oliver († 17) z Brezovice, ktorú od Zábiedova delí 11 km, chcel svoju kamarátku prekvapiť, preto v posledný aprílový večer s partiou oravských mládencov začali stavať máj. Osud však všetko zariadil inak. Starý ľudový zvyk, ktorom sa zúčastnil prvýkrát, – bohužiaľ sa skončil tragicky.

Pri vztyčovaní jedného z májov sa spodná časť kmeňa vyšmykla z jamy a celý spadol na nešťastného mladíka. Napriek snahe privolaných záchranárov na mieste podľahol. Oliverova smrť nezasiahla len jeho rodinu, ale aj kamarátov. Smútila za ním aj Majka († 15), ktorá zahynula v nedeľu pri autohavárii. „Vtedy ani nechcela veriť, že jej kamarát zomrel. Oliver chodil do dediny a stretával sa s jej partiou. Všetci boli kamaráti,“ prezradila Majkina priateľka a smutne dodala: „Majka však bola dosť citlivá a jeho smrť ju dosť zobrala.“ V tom čase nemohla tušiť ani v tom najhoršom sne, že sa onedlho stretnú v nebi. Deň po Oliverovej smrti mu na svojom facebookovom profile napísala odkaz so srdiečkom a plačúcim smajlíkom. „Držkaj sa tam hore.“

Pri pohľade na tento status mrazí teraz ešte viac. „Bola to tá najlepšia dcéra na svete. Mala toľké plány. Snívala o tom, že bude kaderníčka, ale chcela zostať doma na Slovensku. O týždeň mala nastúpiť na gymnázium,“ plače za milovanou užialená dcérou Majkina mama. Pri nedeľňajšej tragickej nehode zahynuli spolu s ňou aj jej priatelia – Laura (15), Filip (16) a Miroslav (18), ktorý šoféroval auto smrti. K tragédii došlo len kúsok od Zábiedova. Náraz bol taký silný, že troch pasažierov vymrštilo z volkswagena a jedného museli z vraku vystrihovať. V malej dedine, kde sa všetci veľmi dobre poznajú, hrozné nešťastie prežívajú o to viac. „Namiesto toho, aby sa už deti chystali na prvé septembrové zvonenie, – rodičia im teraz obliekajú – veci do rakvy,“ plakali príbuzní.

post_1

AUTOR: Pavol Konštiak

Novinár s dlhoročnými skúsenosťami v médiach.

Súvisiace články

Zatvoriť