Tragédia v Žiline: Polícia obvinila otca, mal ich dobodať ŽILINA

Polícia postupne rozplieta tragédiu, ktorá sa odohrala v nedeľu podvečer v byte na žilinskom sídlisku Hájik. Po nej prišla o život Andrea J. (†47) a jej syn (†15). Miroslava (48), ktorého našli v byte zraneného, previezli do nemocnice a potom do väzenskej nemocnice

Nešťastie sa odohralo na ulici M. Belu na sídlisku Hájik v Žiline v nedeľu podvečer. Po hádke a kriku privolaní policajti a záchranári našli v byte na druhom poschodí dve mŕtve telá – Andreu J. († 47) a jej syna († 15). Podľa neoficiálnych informácií útočníkom môže byť Miroslav (48) manžel a otec, ktorý si po hrôze mal bodnúť nožom do hrude. Potom privolal políciu a záchranárov. Po ošetrení v nemocnici muža policajti zadržali.

Ani nie do 24 hodín padlo v tomto prípade obvinenie.„Vyšetrovateľ obvinil 48-ročného Miroslava z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Obvinený mal počas uplynulého víkendu v byte na žilinskom sídlisku úmyselne usmrtiť svoju 47-ročnú manželku a 15-ročného syna. Mal im nožom spôsobiť viaceré bodné zranenia, na následky ktorých zomreli,“ uviedol policajný hovorca v Žiline Radko Moravčík.

Muža polícia zadržala a spracujú aj podnet na jeho vzatie do väzby.

Podľa susedov sa rodina do žilinského paneláku nasťahovala len koncom minulého roku, kde si prenajala byt.  „Ani sme ich poriadne nepoznali, len občas sme ich stretli na chodbe. Je to veľká tragédia,“ povedala suseda.

post_1

Súvisiace články

Zatvoriť