AKTUALIZOVANÁ SPRÁVA

Obvinení v prípade vraždy exprimátora Hurbanova putujú do väzby BANSKÁ BYSTRICA

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici od 13:00 rozhodoval o väzbe obvinených v kauze vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Po piatich hodinách Špecializovaný trestný súd rozhodol, že obaja obvinení v prípade vraždy exprimátora Hurbanova pôjdu do väzby.

Krátko pred pol jednou priviezli na súd prvého obvineného z vraždy. Hneď za ním priviezli druhého. Po piatich hodinách Špecializovaný trestný súd rozhodol, že obaja obvinení v prípade vraždy exprimátora Hurbanova pôjdu do väzby. Súd vyhovel návrhu prokurátora v plnom rozsahu. V tomto prípade čelí obvineniu aj Alena Zs., ktorá v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky figuruje ako údajná objednávateľka. Momentálne je väzobne stíhaná.

Polícia vo štvrtok informovala, že vyšetrovateľ na základe vykonaných úkonov a vyhodnotenia dôkaznej situácie z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy formou účastníctva obvinil Romana O., Vladimíra M., Ladislava V. a Alenu Zs. Exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka zavraždili v júli 2010. Za úkladnú vraždu odsúdili Štefana Kaluzu, ktorý dostal 25 rokov. Polícia však pracovala s verziou, že vraždu si niekto objednal.

Pri stredajšej razii príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zadržali celkom 7 osôb podozrivých zo spáchania závažnej násilnej a majetkovej trestnej činnosti, z ktorých obvinili štyroch. Medzi nimi je podľa zdroja TV JOJ blízkeho vyšetrovaniu aj Roman O. – bývalý protikandidát zavraždeného exprimátora, s ktorým mal mať zadržaný muž v minulosti spory a aj Vladimír M., ktorý je bývalým priateľom Aleny Zs., a mal pre ňu pracovať ako šofér.

Exprimátora a regionálneho politika mimoparlamentnej Strany maďarskej koalície Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večerných hodinách pred jeho domom. Štefan Kaluz ho zastrelil jednou ranou z brokovnice značky Hubertus. Po tom, čo sa údajný páchateľ dal na útek, začal po ňom strieľať Basternákov syn zo zbrane značky Glock, ktorú mal v legálnej držbe. Jedna strela ho zasiahla do lakťa. Kaluzovi hrozilo doživotie, obžalovaný bol nielen z úkladnej vraždy, ale aj nedovoleného ozbrojovania. Kaluž nikdy polícii nepovedal, kto si u neho vraždu objednal.

Súvisiace články

Zatvoriť