Upozornenie od banky: Podvodníci sa snažia okradnúť Slovákov SLOVENSKO

Ak ste zákazníkmi Slovenskej sporiteľne, tak toto upozornenie je práve pre Vás. Momentálne na Slovákov útočia páchatelia prostredníctvom SMS správy, ktorá na prvý pohľad pôsobí, akoby naozaj pochádzala od Slovenskej sporiteľne.

Na základe informácií serveru Živé, jednému zo zákazníkov prišla SMS správa, ktorá sa identifikuje ako SLSP: „Práve mi dorazila SMS na môj mobil s textom, aby som si aktualizoval svoj účet. SMSka sa identifikuje ako SLSP. Pod ňou je odkaz, ktorý vás presmeruje ako že na banking Slovenskej sporiteľne. POZOR, to nie je banking vašej banky. Je to podvod. Pri zadaní vašich prihlasovacích údajov na tejto stránke ich vlastne odovzdáte zlodejom. Kto nemá zapnutú autorizáciu cez napr. SMS, môže prísť o svoje peniaze. Upozorňujem nemusí sa to týkať len SLSP ale ktorejkoľvek banky. Upozornite hlavne starších ľudí,“ uverejnil zákazník na sociálnej sieti.

Správa obsahuje link na odkaz, ktorý Vás následne presmeruje na web, pôsobiaci ako internet banking Slovenskej sporiteľne. Ide o klasickú snahu o tzv. phishing útok.

Slovenská sporiteľňa odkazuje svojím zákazníkom, aby v žiadnom prípade neklikali na takúto správu a nevypĺňali prihlasovacie meno a heslo do svojho internetbankingu. Mohli by nechtiac sprístupniť prihlasovacie údaje a SMS notifikácie neznámemu páchateľovi.

Čo robiť ak ste klikli na správu

V prípade, ak ste už údaje vyplnili kontaktuje, prosím, klientske centrum banky. Viac informácii o tom ako bezpečne využívať internetové bankovníctvo nájdete tu: https://www.slsp.sk/…/bezpecn…/co-robime-pre-vasu-bezpecnost

Súvisiace články

Zatvoriť