V centre Bratislavy vypadlo na chodník obrovské bezpečnostné sklo: Zranilo okoloidúcu ženu BRATISLAVA

Bola to iba nešťastná zhoda okolností, alebo ide o opakujúci sa problém, ktorý môže ohroziť ľudí? Z administratívnej budovy v centre mesta vypadlo obrovské bezpečnostné sklo. Výplň dopadla na chodník, po ktorom denne prechádzajú stovky ľudí. My sme zisťovali, či sa podobný incident nemôže zopakovať.

Iba pred dvomi dňami vypadlo z hongkongského hotela okno, ktoré zabilo čínsku turistku. Okenný rám s výplňou totiž dopadol na rušnú ulicu, na ktorej boli v tom čase tisíce ľudí.

V tom istom čase sa podobný incident stal aj u nás, no našťastie sa to zaobišlo bez vážnych následkov.

Z piateho poschodia budovy biznis centra na Karadžičovej ulici vypadlo bezpečnostné sklo. Jeho úlomky skončili na chodníku, po ktorom prejdú denne stovky ľudí. Padajúce sklo zranilo chodkyňu a poškodilo aj odparkované auto.

Žena vyviazla iba s ľahšími zraneniami. Chodník je aj dnes ešte stále opáskovaný. Ľudia ho obchádzajú cez parkovisko.

Budova patrí developerskej spoločnosti HB Reavis. Fasádu vraj kontrolujú dvakrát ročne, naposledy to urobili v novembri. Prečo sklo vypadlo, ešte nie je jasné.

„Vniknutá situácia nás mrzí, s dotknutými osobami sme samozrejme v kontakte. Aktuálne vyhodnocujeme príčiny nehody formou podrobného auditu stavu fasády,“ povtdila firma HB Reavis.

HB Reavis uzavrel aj okolité chodníky čo sťažilo prístup do viacerých prevádzok. Namiesto vchodu z hlavnej ulice musia chodiť zákazníci do obchodov cez hlavný vchod biznis centra.

Developer priznáva, že nešlo o prvý incident. Bezpečnostné sklo im už narobilo problémy aj v inej časti biznis centra.

Výsledky prešetrovania budeme sledovať. Okrem developera by teoreticky mohol konať aj stavebný úrad, alebo polícia. Zatiaľ sa ale v prípade neangažujú.

Hb Reavis pritom s problémami vo svojich stavbách už skúsenosti má. Pre chybnú statiku musel uzavrieť neďaleké biznis centrum Apollo. Budovu čaká búranie.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť