VIEME PRVÍ: Judita obvinená z vraždy ostáva vo väzbe ŽILINA

Krajský súd v Žiline na neverejnom zasadnutí rozhodol o sťažnosti mladistvej obvinenej proti uzneseniu o vzatí do väzby.

Judita obvinená z vraždy sa dnes opäť postavila pred sudcu. Tentokrát to bol súd druhého stupňa. Ten rozhodoval o sťažnosti, ktorú advokát Rastislav Otruba podal voči rozhodnutiu o vzatí 16-ročnej gymnazistky do väzby. Podľa našich informácií, ponúkal otec gymnazistky súdu 30-tisíc eur. Tie mali slúžiť ako peňažná záruka za to, aby Judita nebola vyšetrovaná vo väzbe. Do tej ju poslal prvostupňový súd potom, ako tínedžerka využila svoje právo nevypovedať.

Krajský súd zrušil sťažnosťou napadnuté uznesenie, pretože sa nestotožnil s dôvodmi útekovej väzby. Obvinená mladistvá bola vzatá do väzby z dôvodov preventívnej väzby.

Vražda 16-ročného gymnazistu Tomáša a dorezanej, rovnako starej Judity otriasla Žilinou 16. mája 2019. Medzi ľuďmi v meste, ale aj v médiách sa v tejto súvislosti šírila správa o falošnom odpočtárovi v červených montérkach. Práve muž s týmto popisom, vo veku asi 50 rokov sa mal ohlásiť ako odpočtár a po otvorení dverí na Juditu zaútočiť. Do toho mal vstúpiť Juditin kamarát Tomáš, ktorý bol u nej v byte a chrániť ju pred útočníkom. Neznámy muž ho mal dobodať na smrť a po útoku zmiznúť v uliciach Žiliny. Táto informácia sa však nepotvrdila a z vraždy Tomáša obvinili Juditu.

Súvisiace články

Zatvoriť