Vinný: Rozhodla disciplinárna komisia o Špirkovi

Komisia rokovala za zatvorenými dverami, pretože predmetom konania boli aj živé trestné veci, ktoré nie sú zatiaľ právoplatne ukončené.

Návrh na disciplinárne konanie špeciálneho prokurátora Vasiľa Špirka podal koncom marca špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. Dôvodom je, že Špirko začiatkom marca verejne vystúpil pred novinármi s podozreniami voči exministrom Robertovi Kaliňákovi a Jánovi Počiatkovi a tým porušil interné predpisy Generálnej prokuratúry SR týkajúce sa tlačových besied. Kováčik navrhol ako disciplinárny trest zníženie platu o 20 percent na pol roka.

Na Kaliňáka podal trestné oznámenie

Špirko dozoroval vyšetrovanie vtedajšieho ministra vnútra Kaliňáka vo veci kúpy podielu vo firme B. A. Haus od Ladislava Bašternáka. Začiatkom marca pred novinármi povedal, že bývalý minister financií Počiatek a exminister vnútra Kaliňák mali z ministerstva vnútra prostredníctvom podozrivých aktivít pri IT zákazkách „vytiahnuť“ 200 miliónov eur. Informoval tiež, že na Kaliňáka podáva trestné oznámenie za pokus o diskreditáciu jeho osoby.

Toto vyhlásil Špirko

„Chcem, aby boli preverené všetky skutočnosti a dôvody toho, prečo som bol, takpovediac, účelovo stíhaný za činy, ktoré sa nepotvrdili. Podávam preto trestné oznámenie na ministra vnútra Roberta Kaliňáka a na osoby v postavení prezidenta Policajného zboru, riaditeľa NAKA a riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky, a to pre podozrenie z obzvlášť závažného zločinu sabotáže,“ vyhlásil Špirko v marci pre médiá.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť