Vodič kabrioletu, ktorý blokoval sanitku, na súde: Som nevinný, chcel som len pomôcť TRENČÍN

Muž, ktorý na kabriolete blokoval sanitku ponáhľajúcu sa do nemocnice, sa vo štvrtok postavil pred sudcu. Odôvodňoval to tým, že jej razil cestu. Dnes čelí obvineniu z prečinu všeobecného ohrozenia.

Zábery auta vybrzďujúceho sanitku obleteli pred dva a pol rokom elé Slovensko. Muž (47) z Partizánskeho podľa obžaloby ohrozil vozidlá v protismere, ale aj vo svojom jazdnom pruhu a vyvolal minimálne 22 kolíznych situácii.

Aj vo štvrtok tvrdil, že chcel len pomôcť a pred sudcom sa kajal.  „Úprimne ľutujem a beriem za to plnú zodpovednosť. V tom momente som bol naozaj presvedčený o svojom dobrom úmysle pomôcť, aj keď sa to mnohým zdalo možno na smiech,“ uviedol obžalovaný Boris Záhumenský.

Na súde premietali aj záznam z jeho jazdy, ku ktorému sa na hlavnom pojednávaní vyjadril znalec z odboru dopravy.  „Technicky sa správal veľmi zle, kolízne a veľmi rizikovo. Nebezpečné, jednoznačne to je nebezpečná jazda,“ uviedol Milan Holeci, znalec z odboru dopravy.

Obžalovaný muž urobil pred sudcom vyhlásenie, v ktorom povedal že je nevinný. Za prečin všeobecného ohrozenia mu hrozí až trojročné vezenie. Raziť cestu sanitke pritom vôbec nemusel a navyše to ani nesmie robiť.

Hlavné pojednávanie bude pokračovať až vo februári budúceho roka.

Súvisiace články

Zatvoriť