NA PRÍPADE INTENZÍVNE PRACUJEME

Vražda Tomáša (†16): Bolo všetko inak? Polícia pracuje s novou verziou ŽILINA

Žilinou vo štvrtok večer otriasol brutálny prípad. Prvé informácie hovorili o tom, že sa údajný páchateľ dostal do bytu, napadol dievča a dobodal mladého tínedžera. Nám sa však podarilo zistiť, že všetko mohlo byť inak a polícia má pracovať s novou verziou.

Podľa prvotných informácií mal neznámy páchateľ vojsť do bytu pod zámienkou, že je elektrikár a ide odpisovať hodiny. V tom mal zaútočiť na 16-ročnú Juditu. V byte sa v tom čase nachádzal aj jej priateľ Tomáš, ktorý ju pred údajným útočníkom bránil. Útočiaceho muža to malo rozzúriť a nožom mladíka dobodal na smrť. Podľa našich informácií sa však pracuje s pravdepodobnejšou verziou. Podľa nej malo byť všetko inak.

Všetko mohlo byť inak

Podarilo sa nám zistiť, že desivý incident sa mohol odohrať úplne inak, ako sa pôvodne hovorilo. Polícia má totiž pracovať s pravdepodobnejšou, podľa ktorej sa na mieste činu tretia osoba nenachádzala. Potvrdili nám to neoficiálne zdroje z polície. Podľa slov susedov ich muži zákona upokojovali, že sa nemusia báť a nič im nehrozí. Tomáš mal podľahnúť na následky 21 bodných rán.

Veľké plány už nestihli

Škola sa ponorila do smútku. Na gymnáziu Varšavskej na Vlčincoch v Žiline veje čierna zástava. Spolužiaci už nikdy neuvidia svojho milovaného Tomáša (†16), ktorý zomrel rukou vraha. Na miesto prišli policajti a záchranky. Mladíka sa však už nepodarilo zachrániť. Mladé dievča odviezla sanitka do fakultnej nemocnice v Žiline.

Vražda Tomáša (†16) v
Zdroj: Instagram

Obaja chodili do tej istej triedy a boli si veľmi blízki. Podľa výpovede spolužiačok mal Tomáš s Juditou v piatok večer letieť do Londýna. Prišiel k nej, aby sa dohodli na detailoch a dohodnúť sa, aké veci si pobalia.

Spolužiaci sú z krvavej drámy zhrození a nedokážu uveriť, že ich milovaný spolužiak už nebude sedieť v ich triede.

Polícia nariadila pitvu

„Polícia od prijatia oznámenia na prípade intenzívne pracuje s nasadením maximálnych síl a prostriedkov a vykonáva všetky potrebné úkony a opatrenia v zmysle Trestného poriadku za účelom objasnenia skutku, ako aj určenia jeho právnej kvalifikácie,“ uviedli ráno po tragédii. Polícia tiež informovala, že za účelom zistenia príčiny smrti mladého muža bola nariadená pitva.

Súvisiace články

Zatvoriť