Výpravca pod vplyvom alkoholu: V dychu mu namerali 1,21 promile alkoholu LUČENEC

Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 52-ročného muža. Po predchádzajúcom požití alkoholických nápojov, nastúpil na dennú pracovnú zmenu ako výpravca vlakov a počas služby vypravil jeden osobný vlak.

Krátko pred 8.00 hodinou bol muž na železničnej stanici v Lučeneckom okrese, policajtom oddelenia železničnej polície vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške, pričom mu v dychu namerali 0,58 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 1,21 promile.

Porušil povinnosť vyplývajúcu zo zákona o dráhach a vzhľadom na jeho pracovné zaradenie je takéto konanie obzvlášť nebezpečné.

„Mužovi bola obmedzená osobná sloboda a po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na ukončenie veci v super rýchlom konaní,“ informuje polícia.

Ako informuje denník 1.pluska.sk, muž pracoval na železnici viac ako 30 rokov. V dôsledku tohto incidentu mu hrozilo 2 – 5 rokov za mrežami, nakoniec dostal podmienečný trest 2 roky a funkciu výpravcu nemôže vykonávať 1,5 roka.

Súvisiace články

Zatvoriť