Výsledok policajnej akcie proti dílerovi: Varič drog už dovaril HANDLOVÁ

Prievidzkí kriminalisti v súčinnosti s PPU Trenčín v Handlovej vykonali policajnú akciu s krycím názvom „KREKÁČ“ . Táto akcia bola zameraná na objasnenie drogovej trestnej činnosti. Počas akcie policajti zadržali Miroslava K., ktorý sa dopúšťal v okrese Prievidza drogovej trestnej účinnosti.

Ako informovala polícia, z predloženého množstva kryštalického materiálu by bolo možné pripraviť minimálne 84 bežných jednotlivých dávok drogy, každá s obsahom minimálne 10 mg absolútneho metamfetamínu vo forme bázy, ktoré sú spôsobilé po aplikovaní ovplyvniť psychiku užívateľa.

„Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Prievidze vzniesol obvinenie 34-ročnému Miroslavovi K. z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Za tento skutok je trestná sadzba v zmysle zákona na 10-15 rokov,“ informuje polícia.

Úspešné protidrogové akcie

V priebehu dvoch mesiacov už ide o druhú úspešnú protidrogovú akciu, kedy príslušníci kriminálnej polície OR PZ Prievidza zadržali tzv. varičov drog.

Súvisiace články

Zatvoriť