ZÁCHRANA ĽUDSKÉHO ŽIVOTA

Záchrana v poslednej chvíli: Mladík chcel skočiť z tohto mosta!

V piatok 27. apríla pred desiatou hodinou večer operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline prijalo oznámenie, že na železničnom moste (tzv. Kráľov most) v Hornej Štubni, okres Turčianske Teplice je osoba, ktorá chce z neho skočiť.

Operačné stredisko okamžite po prijatí oznámenia na miesto vyslalo policajnú hliadku z Obvodného oddelenia Policajného zboru Turčianske Teplice.

Policajti služobné motorové vozidlo odstavili pri železničnej stanici a ďalej rýchlo pokračovali peši k mostu popri železničnej trati. Po príchode na miesto zbadali v polovici mosta (vysokého asi 30 metrov) osobu, ktorá sedela na kraji za kovovým zábradlím, kde bol už voľný priestor nad zemou.

Mladík bol veľmi rozrúšený

Osoba bola značne rozrušená a prehnutá smerom od mosta nad zem. Policajti ihneď začali s osobou komunikovať. Tá kričala, že nikoho nepotrebuje. Policajti takticky počas neustálej komunikácie pristúpili k osobe od jej chrbta a využili, že sa osoba otočila hlavou k nim.

Vtedy ju policajti chytili a stiahli cez zábradlie smerom k železničnej trati, a tak jej zabránili v jej ďalšom konaní. Osoba bola veľmi rozrušená a opakovane uvádzala, že ju už nebaví život, a preto chcela skočiť z mosta, aby všetko ukončila.

Na miesto privolali záchranku

Osobu policajti odviedli k služobnému motorovému vozidlu, neustále s ňou komunikovali a privolali jej rýchlu zdravotnícku pomoc. Následne osobu po zistení jej totožnosti odovzdali zdravotníkom. Policajti svojím taktickým a rýchlym zásahom naplnili poslanie polície „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ“ a zachránili život 22 ročnému mužovi (z okresu Turčianske Teplice).

Súvisiace články

Zatvoriť